Toto je pouze náhled.
Markéta Musilová (Blecha)
KÚJ – koordinátorka programových projektů
marketa.musilova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Skautský odbor

Skautský odbor (SKABOR) nevyjednává kolektivní smlouvu s ústředím ani neorganizuje stávky. Místo toho se věnujeme všemu, co se týká kategorie skautů a skautek. Mezi naše oblasti zájmu patří:

• celostátní akce pro skauty a skautky, jako třeba Svojsíkův závod, kde poskytujeme podporu pořadatelům jednotlivých kol,
  • výchovné nástroje, jako jsou odborky a stezky, jejichž vývoji se věnujeme,
  • vzdělávání rádců, podpora rádcovských kurzů, Žiraf,
  • časopisu Skaut, kterému děláme oponenturu, a dalších skautské časopisy, do kterých píšeme články,
  • družinový systém a jeho podpora v organizaci,
  • vzdělávací akce a semináře, a také zpětná vazba z hnutí týkající se předchozích témat

Skautský odbor je k ruce zpravodajce pro program ve Výkonné radě Junáka.

Nabídka odboru

Kdo je členem/členkou odboru

• Panda - Lukáš Matějek - vedení odboru
  • Otazník - Martin Fischer - oblast celostátních akcí, podpora webů odboru
  • HoHo - Johana Vašinová - oblast odborek
  • Ywen - Eliška Omelková - oblast stezek, odborek, Hra družin
  • Fox - Vít Fojtík - oblast stezek, Svojsíkův závod
  • Fido - David Fiedler - družinový systém
  • VaPi - Václav Pisinger - časopis Skaut
  • Martina Hanyková - oblast stezek
  • Intoš - Martin Sedmera - rádcovské vzdělávání

Hledáme

Evoluce odborek. Plníte v oddíle odborky? Máš nějaké splněné? Můžeš se zapojit do týmu tím, že se budeš podílet na jejich aktualizaci. Díky tomu můžeme být v kontaktu s vedoucími oddílů a nabídnout jim program, který opravdu využijí.

Podpory skautské stezky. Máš zkušenost s plněním stezky? Baví tě s ní pracovat v oddíle? Staň se členem týmu, který oddílům nabízí podporu.

Vzdělávání rádců a rádkyň. Účastnil/​a ses rádcovského kurzu? Máš zkušenosti se vzdělávání rádců na kurzu nebo v oddíle? Přidej se k týmu rádcovského vzdělávání a podporuj instruktory rádcovských kurzů a Žiraf ve sdílení zkušeností.

Tajemničení. Píšeš rád/​a zápisy a koordinuješ schůzky? Odbor uvítá někoho, kdo ho bude podporovat organizačně. Nabízíme příležitost podílet se na diskuzích o výchově skautů a skautek v Junáku - českém skautu a vidět zblízka fungování na celostátní úrovni organizace.

Zaujala tě činnost Skaboru? Chceš zjistit více? Ozvi se Pandovi na e-mailu lukas.matejek@skaut.cz nebo instagramu @lukas_matejek