Toto je pouze náhled.
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Filip Hlavinka (Mukóki)

Odbor pro vzdělávání

Pokud si v oblasti skautského vzdělávání s čímkoliv nevíš rady, neváhej nás kontaktovat. Vítáme jakékoli dotazy, podněty i nabídky spolupráce. Chceme společně dělat skautské vzdělávání lepším.

Co má Odbor pro vzdělávání na starosti?

Odbor funguje především jako poradní a pomocný sbor zpravodaje VRJ pro vzdělávání. Jeho členy jsou zkušení vzdělavatelé a vzdělavatelky.

Podílí se zejména na:

• poskytování konzultací, vyhodnocování a řešení aktuálních situací a problémů v oblasti vzdělávání,
  • řízení a provádění vybraných vzdělavatelských projektů,
  • zajišťování metodik a příruček pro vzdělávající sevzdělavatele,
  • zajišťování Ústřední lesní školy a dalších setkání a porad vzdělavatelů,
  • návštěvách a supervizi vzdělávacích akcí.

Jak vám může Odbor pro vzdělávání pomoci?

Při vyřizování běžné agendy a dále v případě dotazů či konzultací týkajících se pořádání vzdělávacích akcí se můžete obracet na Péráka (viz níže) nebo na email vzdelavani@skaut.cz (adresátem je pak jak Pérák, tak Mukóki).

Více informací, kontaktů a možností podpory při specifických vzdělavatelských situací najdete zde.

Obecné informace o skautském vzdělávání najdete zdeinformace pro pořadate vzdělávacích akcí najdete zde.

Průběžně můžete sledovat novinky ve skautském vzdělávání na FCB Skautské vzdělávání a prostřednictvím mailového občasníku vzdělavatelům (o přidání mezi adresáty může kdokoliv požádat na vzdelavani@skaut.cz  - občasník chodí cca 1x za dva měsíce).

Kdo tvoří Odbor pro vzdělávání?

Filip Hlavinka – Mukóki

Filip Hlavinka – Mukóki

zpravodaj VRJ pro vzdělávání

filip.hlavinka@skaut.cz, 605 778 792 (STS)

Michal Peroutka – Pérák

Michal Peroutka – Pérák

koordinátor vzdělávání

michal.peroutka@skaut.cz, 734 238 508 (STS)

Pérák má jako koordinátor vzdělávání zejména na starosti zajištění běžného chodu všech vzdělavatelských agend v organizaci. Aktuálně je zpravodajem pro vzdělávání 1. střediska Kolín, dlouhé roky působil jako instruktor okresních vzdělávacích kurzů a VLK Ursus, který také vedl. Kromě jiného byl i garantem OČK vedení oddílu a členem týmu připravující současnou podobu vůdcovské kvalifikace.

Martin Kolovský - Marťan

Martin Kolovský - Marťan

asistent vzdělávání

martin.kolovsky@skaut.cz

„Marťan jako asistent vzdělávání má na starosti několik oblastí. Koordinuje udělování odborných činovnických kvalifikací (OČK), kde komunikuje se žadateli a garanty a spolu se zpravodajem VRJ pro vzdělávání zajišťuje funkčnost celého systému. Dále se na Marťana mohou obracet týmy, které by chtěly zakládat nový kurz nebo ho už založily a potřebují jakoukoliv pomoc. Marťan podporuje i týmy kolem čekatelských a vůdcovských zkoušek bez kurzu a snaží se rozšiřovat jejich nabídku. Kromě toho dohlíží na projekt Kurzy Kurzům, což je prostor pro sdílení zkušeností a inspirace mezi skautskými vzdělavateli.
Martin Sovák – Čajoch

Martin Sovák – Čajoch

šéf odboru

cajoch@skaut.cz, 728 052 350 (STS)

Čajoch po letech působení v řadě funkcí na různých úrovních Junáka - českého skauta, tajemničení a instruktorování na různých vzdělávacích akcích (LŠ Vlčácká a Světluška, LŠ Protos, ČK Ponetu, ČK Vario…), dnes šéfuje Odboru pro vzdělávání, vede čekatelský kurz Arbor Vitae a je jedním z garantů OČK organizace.
Radek Procyk – Maverick

Radek Procyk – Maverick

maverick@skaut.cz

Maverick postupně prošel řadou kurzů od čekateláku po instruktorku. Na založení několika kurzů se také podílel. Aktuálně se nejvíce věnuje připravovaným změnám ve vzdělávání.
Simona Kubátová – Simča

Simona Kubátová – Simča

simona.kubatova@skaut.cz

Simča se ve vzdělávání pohybuje jak v osobním tak skautském světě. Je učitelkou, v minulosti pracovala na ústředí jako koordinátorka vzdělávacích týmů a na středisku jako výchovná zpravodajka.
Petr Brabec – Vrabčák

Petr Brabec – Vrabčák

Vrabčák působil na řadě kurzů od čekatelských až po lesní školu, nejvíce z rodiny kurzů Gong. Podílel se mimo jiné na vytvoření současné podoby čekatelské zkoušky. Je garantem OČK myšlenkové základy a historie skautingu a také garantem OČK organizace. Jinak je doma ve středisku Jana Boska v Olomouci.
Dominika Hübnerová

Skippy je dlouholetá instruktorka Světluškovského lesního kurzu, nyní členka týmu instruktorské školy Ejhle. Skautsky doma je v Turnově.
Tomáš Pustelník – Zrzek

Tomáš Pustelník – Zrzek

Zrzek působil několik let jako elév a později stálý instruktor na čekatelském kurzu Arbor Vitae. Momentálně vede rádcovský kurz Fičák, jinak se věnuje hlavně rodině. Ačkoliv žije v Brně, domovské středisko má v Čáslavi, kde zároveň působí jako předseda revizní komise.
Magdalena Samcová – Myška

Magdalena Samcová – Myška

myska@stopari.org

Myška po instruktorování na rádcovském a čekatelském kurzu zakotvila na Last Minute ZZA. Kromě zdravovědy se věnuje výchově a vzdělávání ve středisku Stopaři v Praze.
Alena Švaříčková – Kloky

Alena Švaříčková – Kloky

Kloky je vedoucí střediska Řehoře Mendla v Brně, dlouhé roky působí jako instruktorka ČLK Rozrazil, který také vedla, a podílela se i na jiných vzdělávacích akcích (ČK Ponetu, ČK a VK brněnského II. okrsku). V současné době je také garantkou OČK metodika.

Klára Škvorová - Kl

Klára Škvorová - Kl

Kl prošla týmy různých typů kurzů (VLK, VK, ILŠ, ČK, rádcák a pilot KIKu) a 6 let působila v pražské krajské radě. Pracovně se pohybuje kolem témat People&Culture a komuniťačkuje v síti Red Button.