( Aktuální )
Zveřejněno 20. 6. 2022
Petra Bašová (Fidla)
KÚJ – koordinátorka personalistických projektů
petra.basova@skaut.cz

Členové Persoodboru

Petra Bašová - Fidla

Petra Bašová - Fidla

Pocházím z Písku, ale už od dob vysokoškolského studia žiju v Praze. V Písku jsem byla členkou a pak vedoucí oddílu skautek a vedla jsem roverský kmen. V pozdních devadesátých a nultých letech jsem byla členkou roverského odboru, Náčelnictva, instruktorkou a vůdkyní RK Svatoplukovy pruty a ILŠ Ejhle nebo členkou zkušební komise OČK Myšlenkové základy a historie skautingu. Pak jsem se věnovala hlavně vlastním dětem. Pořádám setkání a tábory skautských rodin. Od září 2021 pracuji v kanceláři Ústředí Junáka a koordinuji Persoodbor.

Kačka Slavíková

Kačka Slavíková

Pocházím z Olomouce a přes Prahu mě vítr zavál až do Plzně. Momentálně hodně času trávím se svými dvěma malými dětmi a zároveň částečně pracuji na Ústředí v personalistických tématech (aktuálně na tématu alkoholu v organizaci a na přípravě dalšího HelpDesku).

Skautsky působím jako instruktorka na VLK Falconeri a jako zpravodajka pro vzdělávání v pražském středisku. Lektoruji workshopy k družinovému systému a také všechny workshopy, které nabízíme jako persoodbor. Prošla jsem si rolemi od světlušky přes rádkyni, zástupkyni a vedoucí oddílu až po zástupkyni a výchovnou zpravodajku střediska.

Hana Švabíková - Hanča

Hana Švabíková - Hanča

Jsem vedoucí personalistiky v Otevřenu, kde pracujeme na inovacích ve vzdělávání učitelů. Jsem lektorkou komunikace v týmu, zpětné vazby a reflexe. Ve skautu jsem členkou týmu VLK Quo vadis a ILŠ Dobré kafe.

Josef Boubín

Josef Boubín

Ludmila Hobzová - Lída

Ludmila Hobzová - Lída

Co dělám v Junáku: Pracuji v Kanceláři ústředí, jakou vedoucí kanceláře. Dlouho jsem působila jako vedoucí oddílu, střediska a výchovná zpravodajka. Nyní se změnou bydliště jsem již několik let ve středisku Králův Dvůr. Jako instruktorka a lektorka jsem působila zejména na VLK Oikos, ILŠ Collegium a na řadě perso seminářů. Podílím se na přípravě řady akcí (Valný sněm, HelpDesk, Ústřice apod.)

Co dělám v běžném životě: Žiju v malé vesničce s mužem, 3 dětmi a venkovským zvěřincem :)

S čím se na mě můžete obracet: Třeba pokud potřebujete lektora skautské personalistiky či organizace a práva. Nebo když chcete pracovat v Kanceláři ústředí :)

Jana Jirasová - Prcek

Jana Jirasová - Prcek

Zpravodajka Výkonné rady pro dospělé a personalistiku.

Ladislav Pelcl - Bilbo

Ladislav Pelcl - Bilbo

Pavel Konečný - Flek

Pavel Konečný - Flek

Skautuji od roku 1991. Postupně jsem si prošel mnoha rolemi. Vedl jsem 921. oddíl skautů, 92. středisko Šípů na Zahradním městě, několik čekatelských kurzů, ILŠ a jedno období dokonce působil i v Náčelnictvu. Aktivně se zapojuji v několika odborech Junáka a Radě TDC. Profesně mě život zavál na 3 roky do australského Sydney. Po návratu pak posledních 6 let vedu 7. oddíl benjamínků Hvězdičky v Kunraticích. Na Odboru personalistiky se mi líbí, že nám všem pomáhá dělat lidi v naší organizaci spokojenější, učí nás nebát se i náročnějších rolí a přispívá k uvědomění, že skvělý kolektiv není náhoda.

Hana Pechoušková - Karamela

Hana Pechoušková - Karamela

Ráda tvořím různé projekty s partou lidí. Tím vznikl i můj zájem o ně a o to jak s nimi pracovat. Zatím jsem si vedení lidí a personalistiku v praxi mohla vyzkoušet v týmu persoodboru, roverském odboru a zejména jako vedoucí skautského kraje Praha. Studovala jsem ekonomiku, pracovala jako finanční manažerka v Junáku - českém skautu a věnovala se i fundraisingu, který právě finance a lidi spojuje. Aktuálně se věnuji hlavně svým dětem.

Vendula Pětníková - Bylinka

Vendula Pětníková - Bylinka

Skautuji od roku 2012, skautským domovem je mi středisko Roudnice nad Labem. Rozhodnutí přidat se do skautů mi usnadnilo vedení tamních benjamínků, kde jsem rozšiřovala své znalosti o skautech, které jsem v mládí získala od svého bratra. Postupně jsem se dostala k vedení oddílu skautek, až jsem skončila ve střediskové radě. Do vzdělávacích akcí jsem se jako lektorka zapojila v roce 2017 v oblasti zážitkové pedagogiky v PŠL a následně přešla do skauta jako lektorka personalistiky, například na kurzech Plšík a Propolis.

V osobním životě jsem vystudovala ekonomiku, které jsem se věnovala 10 let, abych se pak našla v oblasti personalistiky, ve které se pohybuji již třináct let. S manželem jsem se poznala ve skautu, oba máme rádi adrenalinové výzvy a rádi cestujeme, poznáváme nové krajiny a jiné země.
Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.