Toto je pouze náhled.
Jaroslav Petřík (Australan)
KÚJ – koordinátor výchovných zpravodajů
jaroslav.petrik@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Jaroslav Petřík (Australan)

Průvodce skautskou výchovou

Metodika pro výchovné zpravodaje

Metodiku si můžete objednat na junshop.cz nebo zakoupit v kamenné prodejně JUNSHOP v Praze .

PDF verze je volně ke stažení zde:

Výchovný zpravodaj naslouchá potřebám vedoucích, podporuje je v jejich skautském výchovném působení a pomáhá rozvíjet jejich dovednosti ve vedení oddílu i oddílové rady. Tato příručka je určena všem, kdo usilují o rozvoj skautské výchovy v oddílech, na střediscích či ve vyšších organizačních jednotkách - především výchovným zpravodajům, ale i dalším činovníkům, vedoucím středisek a skautským vzdělavatelům.

Publikace shrnuje klíčové předpoklady, které jsou k podpoře výchovy potřeba, a nabízí cesty, jak k podpoře výchovy přistoupit. Výchovným zpravodajům pomůže zmapovat potřeby jejich střediska a pěstovat vzájemnou důvěru s vedoucími oddílů. Obsahuje praktické tipy, jak podpořit využívání skautské výchovné metody v oddílech a jak motivovat činovníky ke skautskému vzdělávání.