( Aktuální )
Zveřejněno 19. 5. 2023

Více o testování roverského programu

Na Obroku 2024 chceme uvést upgradovaný roverský program. K tomu, aby byl roverský program vychytaný, srozumitelný a správně nastavený, ho potřebujeme vyzkoušet v praxi. Hledáme proto rovery, rangers a jejich průvodce - pojďme společně získat kvalitní roverský program s certifikátem “Testováno na roverech”.

Proč se zapojit?

  1. Stop tápání - během testování získáte mnoho informací, materiálů a inspirace. Ty můžete využít na svých roverských akcích, táborech či schůzkách.
  2. Roveři roverům - Kdo jiný by měl formovat roverský program než sami roveři a rangers! 
  3. Na míru - Zapojením pomůžete sestavit roverský program a podporu tak, jak potřebujete. Něco vám chybí? Potřebujete v něčem větší podporu? Díky testování můžete říct své a zlepšit tak celkový výsledek.

Jak bude testování probíhat?

Testování bude probíhat ve dvou obdobích - v létě a na podzim. Je na vás, do jaké se zapojíte, s testováním končíme v listopadu.

Letní vlna

  • všechny podklady a informace od nás dostanete v průběhu června 
  • ideální pro ty, kteří jedou na roverský tábor, na oddílovém táboře chystají i program pro RS, plánují roverskou expedici apod.

Podzimní vlna

  • všechny podklady a informace dostanete v průběhu srpna. Součástí testování bude oproti létu Roverský kompas. 
  • ideální pro ty, kteří se s novým skautským rokem chtějí pustit do roverského programu, začít ho dělat jinak, uvést nově dorostlé RS na roverskou cestu apod.

Co obnáší testování pro začínající (Objevující) rovery a rangers?

Pro ty, kteří dorostli roverksého věku, máme zejména Roverský kompas a to v podzimní vlně. Bude nás zajímat, jak se s ním pracuje, jestli je srozumitelný, zajímavý a další. Kompas budete moci komentovat a budeme mít pak také pár zvídavých konkrétních otázek. 

Co obnáší testování pro mladší (Putující) a starší (Provázející) rovery a rangers?

Letní obdobíPodzimní období
Seznámení se s Rovernet.czdo konce srpnado konce září
Tvorba mapy osobního rozvojedo konce srpnado konce září
Vyplnění dotazníku k porozumění roverského programudo konce srpnado konce září
Splnění min. jedné výzvydo konce srpnado konce listopadu
Rozpracování 1 projektudo konce srpnado konce listopadu
Vyplnění dotazníku zaměřeného na plnění výzev a projektůdo konce srpnapo splnění výzvy, nejpozději do konce listopadu
Plnění dalších výzev a projektudo konce listopadudo konce listopadu
Vyplnění závěrečného dotazníku k testování jako celkudo konce listopadudo konce listopadu
Rozhovor s týmem revize roverského programu*podzim/​prosinecdo konce listopadu

* Půjde o skupinový rozhovor více testovačů, v ideálním případě osobní, v nouzi online. Osobní setkání chceme uspořádat na Roverské poradě a/​nebo na Miquiku, případně ve velkých městech ve Forech SI.

Pojďte do toho s námi!

Staňte se testovači a buďte u spoluutváření a formování roverského programu. Přihlašte se pomocí tohoto formuláře , budeme vás kontaktovat.

Co obnáší testování pro průvodce

Jako průvodci se seznámíte s připravenými nástroji roverského programu tak, abyste mohli pomoci roverům a rangers na jejich roverské cestě. Váš pohled na připravené materiály nám pomůže se správným nastavením roverského programu. 

Od průvodců potřebujeme následující:

  • Vyplnit dotazník zaměřený na práci s nástroji roverského programu a interakci mezi průvodcem a objevujícím/​putujícím roverem (termín dle toho, do jaké vlny se zapojí)
  • Rozhovor s týmem revize roverského programu - půjde o skupinový rozhovor více testovačů, v ideálním případě osobní, v nouzi online. Osobní setkání chceme uspořádat na Roverské poradě a/​nebo na Miquiku, případně ve velkých městech ve Forech SI.

Chcete si přečíst více informací o roli průvodců? Najdete je zde:

Pojďte do toho s námi! Na tomto odkazu najdete přihlašovací formulář pro roli průvodce.

Máte nejasnosti, otázky či překážku pro vaše zapojení se do testování roverského programu? Napište na email: tereza.hotova@skaut.cz.

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.