Toto je pouze náhled.
( Neaktuální )
Zveřejněno 3. 7. 2024

Více o testování roverského programu

POZOR: Toto je stará, neaktuální verze
Na Obroku 2024 chceme uvést upradovaný roverský program. K tomu, aby byl roverský program vychytaný, srozumitelný a správně nastavený, ho potřebujeme vyzkoušet v praxi. Hledáme proto rovery, rangers a jejich průvodce - pojďme společně získat kvalitní roverský program s certifikátem “Testováno na roverech”.

Proč se zapojit?

1. Stop tápání - během testování získáte mnoho informací, materiálů a inspirace. Ty můžete využít na svých roverských akcích, táborech či schůzkách.
  2. Roveři roverům - Kdo jiný by měl formovat roverský program než sami roveři a rangers!
  3. Na míru - Zapojením pomůžete sestavit roverský program a podporu tak, jak potřebujete. Něco vám chybí? Potřebujete v něčem větší podporu? Díky testování můžete říct své a zlepšit tak celkový výsledek.

Jak bude testování probíhat?

Testování bude probíhat ve dvou obdobích - v létě a na podzim. Je na vás, do jaké se zapojíte, s testováním končíme v listopadu.

Letní vlna

• všechny podklady a informace od nás dostanete v průběhu června
  • ideální pro ty, kteří jedou na roverský tábor, na oddílovém táboře chystají i program pro RR, plánují roverskou expedici apod.

Podzimní vlna

• všechny podklady a informace dostanete v průběhu srpna. Součástí testování bude oproti létu Roverský kompas.
  • ideální pro ty, kteří se s novým skautským rokem chtějí pustit do roverského programu, začít ho dělat jinak, uvést nově dorostlé RR na roverskou cestu apod.

Co to obnáší pro začínající (objevující) rovery a rangers?

Začínající roveři a rangers testují Roverský kompas od září 2023. Výstupem testování kompasu bude komentování několika stránek Roverského kompasu do konce listopadu 2023 a zodpovězení několika otázek zaměřených na funkčnost a srozumitelnost materiálu.

Co to obnáší pro starší (putující) rovery a rangers?

Letní obdobíPodzimní období
Seznámení se s Rovernet.czdo konce srpnado konce září
Tvorba mapy osobního rozvoje do konce srpnado konce září
Vyplnění online dotazníku k porozumění roverskému programudo konce srpnado konce září
Splnění min. jedné výzvy do konce sprnado konce listopadu
Rozpracování 1 projektu do konce srpnado konce listopadu
Vyplnění online dotazníku zaměřující se na plnění výzvy do konce sprnapo splnění výzvy, nejpozději do konce listopadu
Plnění dalších výzev a projektu do konce listopadudo konce listopadu
Vyplnění závěrečného dotazníku k testování jako celkudo konce listopadudo konce listopadu
Rozhovor s týmem revize roverského programu* podzim/​prosinecdo konce listopadu

*  Půjde o skupinový rozhovor více testovačů, v ideálním případě osobní, v nouzi online. Osobní setkání chceme uspořádat na Roverské poradě a/​nebo na Miquiku, případně ve velkých městech ve Forech SI.

Pojďte do toho s námi!

Staňte se testovači a buďte u spoluutváření a formování roverského programu. Přihlašte se pomocí tohoto formuláře , budeme vás kontaktovat.

Máte nejasnosti, otázky či překážku pro vaše zapojení se do testování roverského programu? Napište na email: tereza.hotova@skaut.cz.