( Aktuální )
Zveřejněno 27. 5. 2022
Martina Hanyková
KÚJ – program tým, stezky, odborky, kompetence
martina.adamcova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Ke stažení

Skautská stezka pro oddílové rady v pdf

Kompletní obsah krabice „Skautská stezka pro oddílové rady” v pdf. osahuje: Oba stupně stezky a Nováčka, O stezce pro rádce a rádkyně i pro vedoucí, Kompetence skautské výchovy, O vodáckých doplňcích a další.

Soubor Skautská stezka pro oddílové rady

Nováček a stezky

Jednotlivé sešity ve formátu pdf:

Soubor Nováček

Soubor První stupeň skautské stezky

Soubor Druhý stupeň skautské stezky

Textové verze stezek

Stáhněte si jen texty stezek a využijte je třeba pro přípravu oddílového programu s citacemi z ní nebo zhuštěné stezky do kapsy.

Subor První stupeň textová verze

Soubor Druhý stupeň textová verze

Grafické prvky ke stezce

Stáhněte si různé grafické prvky ze stezky a využijte je v oddíle. Můžete vytvořit pamětní listy, plakáty do klubovny, pozvánky, materiály k programům se stezkou. Můžete si také často používané prvky nahrát do Canvy a tvořit v ní.

Tady si prohlédněte složku s prvky a stáhněte s ty , které vás zaujaly.

Také si můžete stáhnout obrázky výzev ze stezky – v souboru najdete všechny ve formátech .jpg, .png i .svg.

Soubor Obrázky výzev

Tabulka na záznam plnění v google Tabulkách

Využijte tabulku plnění připravenou v Tabulkách google! Tabulka vám spočítá, kolik procent stezky je splněno a umí počítat i s oddílovým rozšířením, vodáckými doplňky nebo zamčenými stránkami.

Tady si tabulku můžete prohlédnout a zkopírovat

Pozor! Pro správné fungování je nutné vždy vytvořit kopii souboru. Pouhé kopírování obsahu listů nepřekopíruje některé formátování, třeba zaškrtávání vodáckých doplňků nebo podmíněné formátování.

Roční plán se stezkou

Zaujalo vás v materiálu O stezce skautů a skautek pro vedoucí jak Tapíři a Tapírky plánovali rok se stezkou? Nebo se jen chcete inspirovat, jak zapojit Stezku do ročního plánu? Prohlédněte si jejich plán a případně si ho zkopírujte na svůj google disk (doporučujeme) nebo stáhněte (je možné, že se nestáhne všechno formátování).

Tady si prohlédněte Plán Tapírů a Tapírek

Družinový kalendář

Družinový kalendář přináší aktivity pro družinu na každý týden. Každá aktivita pomáhá s plněním úkolu ze stezky nebo odborky. Aktivity jsou inspirovány významným dnem v týdnu nebo ročním obdobím.

Soubor Družinový kalendář na aktuální rok najdeš na webu rádcovského rozcestníku

Příběhy ke skautskému slibu a zákonu

Příběhy ke skautskému slibu a zákonu od Edyho jsou příběhy bez ukončení. Kluci a holky tak příběhy mohou uzavřít a obhájit.

Příběhy vyšly jako samostatná kniha, kterou lze koupit například na skautském e-shopu .

Edy namluvil 31 z příběhů, nahrávky najdete na skautském youtube kanále Příběhy ke skautskému slibu a zákonu (audio) nebo ke stažení na G disku Příběhy ke skautskému slibu a zákonu – audiokniha (Jiří Zajíc – Edy).

Pro inspiraci nabízíme krátkou metodiku, která může inspirovat v tom, jak k danému příběhu rozvést s družinou širší diskuzi, či jaký k němu vytvořit program.

Soubor Metodika

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám Křižovatku vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. Doporučujeme vyplnit kontakt, obzvláště, pokud očekáváš reakci. Budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.