( Aktuální )
Zveřejněno 2. 5. 2024
Michaela Čakrtová (Střízla)
TDC – asistentka
michaela.cakrtova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Tomáš Slavík (Fred)

Časopisy pro skauty a skautky

Junák – český skaut vydává časopisy se spoustou zajímavých informací, tipů a rad, a to pro každou věkovou skupinu. Vyber si ten svůj hned při registraci do skautISu a budeš ho dostávat zdarma přímo do schránky.

Přehled časopisů

BenJáMína

ilustrovaný časopis pro nejmladší věkovou skupinu, děti ve věku od 4–7 let

Světýlko

pro vlčata a světlušky, tedy pro děti na prvním stupni ZŠ

Skaut

pro skautky a skauty ve věku 11–15 let

Skauting

pro vedoucí oddílů a další činovníky, příloha jednoho ze základních časopisů

Roverský kmen

pro mladší i starší rovery a rangers ve věku 15–25 let

Skautský svět

pro všechny dospělé příznivce skautingu

Po uši ve skautu

skautský podcast – načtené články ze skautských časopisů

Archiv časopisů

Archiv BenJáMíny, Světýlka, Skauta a Skautského světa najdete na adrese casopisy.skaut.cz. Archiv Roverského kmene je na kmen.skauting.cz, Skautingu na casopis.skauting.cz.

Jak si objednat časopis navíc?

Každý člen Junáka – českého skauta má nárok na časopis zdarma pro svou věkovou skupinu, k tomu stačí registrace ve skautISu. Vedoucí oddílů a další činovníci k tomu navíc dostávají časopis Skauting. Časopisy, které se ti líbí, si můžeš objednat přes společnost Send. Tato nabídka je již placená - ceny najdeš u jednotlivých časopisů nebo na stránce send.cz. Časopis si takto mohou objednat i zájemci mimo naši organizaci. 

Kdy časopis vychází?

Všechny naše časopisy vychází 5x ročně, tedy přibližně jednou za dva měsíce (kromě prázdnin).

Harmonogram pro rok 2024

číslouzávěrkavychází
únor12. 1.23. 2.
duben8. 3.19. 4.
červen27. 4.7. 6.
říjen23. 8.4. 10.
prosinec18. 10.29. 11.

Data ze SkautISu (komu má přijít jaký časopis) se stahují 10 dní před rozesílkou, pozdější úpravy nemohou být z technologických důvodů zohledněny.

Časopisy v on-line verzi

Všechny časopisy najdeš také v PDF na webu casopisy.skaut.cz. Časopisy Skauting, BenJáMína a Roverský kmen mají také vlastní weby: casopis.skauting.cz , benjamina.skaut.czkmen.skauting.cz.

Můžeš si tak stáhnout a vytisknout jednotlivé stránky, které využiješ k práci na schůzce. Na webu najdeš i jiné zajímavé metodické materiály a nemetodická periodika.

Inzerce

Ve všech vydávaných časopisech nabízíme inzertní plochy. Informace o cenách a inzertní podmínky jsou k dispozici v přiloženém dokumentu. Neváhejte nás kontaktovat na e-mail: tdc@skaut.cz, tel: 234 621 223, můžeme se domluvit na různých nadstandardních akcích, slevách, exkluzivitě apod. Na inzerci je vyhrazena maximálně 1/​10 plochy každého časopisu.

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám Křižovatku vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. Doporučujeme vyplnit kontakt, obzvláště, pokud očekáváš reakci. Budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.