( Aktuální )
Zveřejněno 14. 6. 2021

Skautská energie – elektřina a plyn za lepší cenu

Výborným způsobem, jak ušetřit, je společný nákup energií za nejlevnější ceny. Do projektu Skautská energie je možné připojit každé odběrové místo, tedy klubovny a základny, domácnosti i firmy. Navíc takto získá určitou podporu i Junák – český skaut.

Proč je Skautská energie dobrou volbou

Největším lákadlem je určitě levná cena elektřiny i plynu, kterou Skautská energie nabízí díky soutěži na nejlevnějšího dodavatele pro velký počet odběratelů. Cena za energii je pak po celou dobu platnosti smlouvy (2 roky) fixní, takže se nemusíš bát jejího zdražení. Kromě toho tě u Skautské energie nepřekvapí žádné skryté pokuty ani poplatky. Vždy znáš svůj tarif a neplatíš ani o korunu víc. Vedle ušetřených peněz tě může hřát i pocit, že jsi podpořil Junáka – českého skauta.

Jak Skautská energie podporuje skauting

Za každou odebranou MWh dodavatel věnuje dodavatel energie 25 Kč skautům. V dnešní době je odběratelů už více než 30 000 a stále přibývají. Junák – český skaut tak získá poměrně zajímavou částku na podporu svých projektů. Peníze ze Skautské energie přispívají na vydávání skautských časopisů, podporu a rozvoj informačního systému a do budoucnosti se počítá i s příspěvky na opravy stávajících kluboven a dalších nemovitostí. 

Umožňuje Skautská energie odběr zelené elektřiny?

Když elektřina dorazí do hromadné sítě, nedá se již určit, jestli byla vyrobena z obnovitelných zdrojů, nebo nikoliv. Projekt Skautská energie však nabízí i možnost odběru „zelené energie“, při jeho volbě dostaneš do e-mailu certifikát o původu elektřiny a o podpoře konkrétního ekologického výrobce. Ekologicky nejšetrnějším řešení ale vždycky bude snažit se svou spotřebu omezit.

Veškeré podrobné informace k projektu Skautská energie včetně ceníku najdeš na www.skautskaenergie.cz .

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.