Zveřejněno 28. 6. 2023
Michaela Čakrtová (Střízla)
TDC – asistentka
michaela.cakrtova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Tomáš Slavík (Fred)

Skautská telefonní síť (STS) – základní informace

V jednotě je síla a velký odběratel má často úplně jiné (o dost lepší) ceny. Buďme jednotní i při výběru dodavatele telefonní sítě. Junák – český skaut tím získá finanční podporu a každý zapojený jednotlivec nadstandardně výhodné podmínky na telefonní, datové a další služby. Do roku 2026 je Skautská telefonní síť u operátora Vodafone.

Skautská telefonní síť

Skautská telefonní síť je určena všem členům organizace Junák – český skaut starším 15 let, kteří mají zájem získat telefonní, datové a další služby od společnosti Vodafone za mimořádně výhodných podmínek. Základní výhodou je volání a esemeskování zdarma na všechna čísla v celé síti Vodafone. Ostatní služby jako SMS, datové balíčky, pevný internet a televize jsou pak v nabídce za zvýhodněné ceny.

Držitelem čísla mohou být i “neskauti” nebo mladší členové, ale pouze skrze oprávněnou osobu - tedy registrovaného člena nad 15 let. Pokud máte v rodině více oprávněných osob, limit 7 ks platí pro každou samostatně. Můžete takto mít i více čísel pro větší rodinu a nastavit si, aby vám chodila samostatná vyúčtování. Objednání služeb musí vždy provést oprávněný dospělý skaut. Heslo nelze předat nikomu jinému!

Služby v STS mohou užívat také přímo organizační jednotky Junáka, máte-li o to zájem, napište na telefony@skaut.cz

• Až 7 hlasových mobilních čísel (a neomezeně datových a jiných služeb) pro každého registrovaného člena nad 15 let a jeho rodinu. Mezi sebou (i mezi všemi ostatními v celé síti Vodafone) si pak voláme a SMSkujeme zdarma. Pokud potřebuješ hlasových čísel více, můžeš operátora požádat o výjimku, viz níže.
  • Nevyčerpané volné jednotky (minuty a SMS) se převádějí do dalšího měsíce - sice jsou pak primárně spotřebovány volné jednotky základní a jednou převedené se již dále znovu nepřevádí, ale i tak je to fajn bonus, až bude jednou potřeba víc volat.
  • Spousta kombinací levných tarifů a dat - v nabídce si každý snadno poskládá tarif na míru svým potřebám. Data nejsou u nejnižších tarifů v ceně - pokud o ně máš zájem, zvolíš si z možných variant. Zjistíš-li časem, že ti data pravidelně nestačí nebo jich máš naopak zbytečně moc, tarif jednoduše online změníš na tam.je/​zamezmena (pouze na této adrese a nikde jinde!).
  • Vše si spravuješ a nastavuješ sám/​sama v samoobsluze Vodafone - jednoduše na webu nebo v mobilní aplikaci. Najdeš zde i pravidelné vyúčtování, které buď hned snadno zaplatíš, nebo si aktivuješ platbu inkasem. O všem jsi navíc notifikován/​a prostřednictvím SMS.
  • Vybírat a objednávat můžeš i další služby z kompletní nabídky Vodafone a vše ti přijde na jednom vyúčtování. Můžeš tam mít např. i TV, pevný internet a další.
  • Operátor se na základě této spolupráce zavázal naši skautskou organizaci dlouhodobě finančně podporovat.

Nízké ceny jsou důležitým benefitem, cílem projektu je ale i podpora spolkové činnosti Junáka – českého skauta.

Každý člen je oprávněný aktivovat až 7 hlasových SIM. U ostatních služeb žádný limit na jejich počet není. Každý si objednává služby dle vlastní potřeby.

Pokud by se ti hodilo připojit další hlasová čísla, můžeš nově zažádat o výjimku. Postup je stejný jako u připojení předchozích čísel - ve skautISu si vygeneruj kód, ten zadej na vodafone.cz/​skaut a vyčkej, až tě kontaktuje operátor.

Celkový počet hlasových čísel, které mohou skauti v STS mít, je zatím domluven maximálně na 20.000. V případě naplnění tohoto limitu nebude dalším vstup umožněn do doby, než se podaří sjednat s operátorem navýšení tohoto limitu.

Návod na připojení prvního i dalšího čísla do STS najdeš podrobně na stránce Jak se připojit ke Skautské telefonní síti .

Je dostupný pouze členkám a členům Junáka – českého skauta. Pro zobrazení je nutné přihlášení do skautISu, najdeš ho "Služby > STS > Zobrazit ceník" .

Při využívání Skautské telefonní sítě byl do roku 2023 součástí členského příspěvku placeného každoročně v rámci registrace v organizaci i poplatek související s STS ve výši 200 Kč/číslo/​rok (včetně pevných linek). Od roku 2024 se tento poplatek ruší.

Ve Vodafone Samoobsluze běž na záložku Služby a doscrolluj na Nastavení vyúčtování a limitů. V boxu Inkaso zadej svoje číslo účtu a nezapomeň službu aktivovat.

Následně je nutné inkaso aktivovat ve své bance (potvrdit, že si Vodafone může strhávat částku vyúčtování z tvého účtu). Kde to najdeš v internetovém bankovnictví, ti poradí tabulka Jak nastavit inkaso v internetovém bankovnictví .

Více v článku na Zpravodajství .

Pokud z jakéhokoliv důvodu chceš STS opustit, je třeba kontaktovat operátora a domluvit se s ním. Podle toho, co se svým číslem chceš následně udělat, tě nasměruje dál (převod na jiný tarif, na předplacenou službu, k jinému operátorovi apod.).

Pokud chceš převést telefonní číslo z jedné osoby na druhou (v rámci STS), postupuj stejně jako při vstupu do STS - ve skautISu si osoba, na kterou se má číslo(a) převádět, vygeneruje kód a ten zadá na vodafone.cz/​skaut. Následně jí zavolá operátor a domluví další postup.

V případě úmrtí držitele čísla kontaktuj operátora, pošle k tomu formulář.

Pro další informace a návody přejdi na stránku Často kladené dotazy ke Skautské telefonní síti .

Kontakty a odkazy

• Vodafone: 800 777 791 (Vodafone) v pracovní dny od 8:00 do 17:00 hod a e-mail: zamepece@vodafone.cz
  • Skaut: 734 796 339 a e-mail: telefony@skaut.cz
  • Změny služeb pro právnické osoby (jednotky Junáka) je třeba domluvit na telefony@skaut.cz.

Připoj se ještě dnes!