Toto je pouze náhled.
Markéta Musilová (Blecha)
KÚJ – koordinátorka programových projektů
marketa.musilova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Skautská výchovná metoda

Skautská výchovná metoda závazně charakterizuje skautskou výchovu. Vychází ze zásad stanovených již zakladatelem skautského hnutí, které byly ověřeny více než sto lety praxe i poznatky moderní pedagogiky. Je založena na osmi základních prvcích, které dohromady tvoří vnitřně provázaný, nedělitelný systém. Jestliže v našich oddílech chceme dělat skutečný skauting, měli bychom skautské výchovné metodě dobře porozumět a v každodenní skautské činnosti cíleně pracovat se všemi jejími prvky. Pouze ve svém celku pomáhá účinně naplňovat poslání skautingu.

Na následujících stránkách najdete popis jednotlivých prvků skautské výchovné metody a také konkrétní tipy a návodné otázky k tomu, jak daný prvek v činnosti vašeho oddílu podpořit.

Inspiruje se pro práci se všemi body metody

Jak připravit tábor, který podporuje všechny prvky skautské výchovné metody (Skauting, duben 2014)

Jak a proč mluvit s rádci o skautské výchovné metodě (Skauting, říjen 2016)