Zveřejněno 16. 3. 2023
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz

Mentoring jako přirozená věc ve skautingu

Anotace programu:

Nevíte si na středisku rady, jak podpořit přirozené “průvodcovství” i u dospělých? Jak pomoci činovníkům v jejich nové či stávající roli? Jak by takový “vztah” mohl vypadat? Rádi bychom Vám nabídli program zaměřený na to, jak si u vás ve středisku a v oddíle předávat zkušenosti a know-how a být si u toho navzájem oporou (jak pracovat s mentoringem). Program je určen pro začátečníky i mírně pokročilé, kteří mají možnost mj. také předat své zkušenosti.

Forma provedení:

prezenčně/všichni online

Cílová skupina:

střediskové a oddílové rady (případně okresní a střediskové rady), výchovní zpravodajové

Předpokládaná časová dotace programu:

3 hodiny

Počet účastníků programu:

10 - 25 osob (ideálně vždy aspoň 2 za oddíl/​středisko)

Potřebné materiálně-technické zabezpečení k zajištění od organizátora:

flipchart, flipové papíry, fixy na flip; prostor s možností sedět v kruhu, ale také rozdělit se ke stolům na cca 4 skupiny

Kolik týdnů/měsíců dopředu je min. potřeba na rezervaci programu:

2 měsíce