Zveřejněno 14. 3. 2024
michal.peroutka@skaut.cz

Sexuální výchova v oddíle

Anotace programu:

Děti jsou vystaveny obrovským dávkám dezinformací v oblasti sexuální výchovy. Mluvme s dětmi na rovinu, aby si dítě dokázalo svou sexualitu uvědomit a zhodnotit ji. Nejsme škola a nemůžeme ji nahradit, ani rodinu, ale jsme společenství, kde mají k sobě blízko mladší a starší, proto se můžeme pustit i do těchto intimnějších témat, když na to máme odvahu. Naopak, když to není náš šálek kávy, tak to v rámci programu můžeme hodit za hlavu - přesto bychom měli vědět, protože se nám může stát, že budeme řešit nečekanou situaci. Nejde jen o povídání o sexu, ale i role holky, kluci, o rodině, budoucnosti, dětských představ o ní, o vlastním těle.

Forma provedení:

prezenčně

Cílová skupina:

výchovní zpravodajové, vedoucí oddílů, oddílové rady, roveři a rangers

Předpokládaná časová dotace programu:

1 - 1,5 hodiny

Počet účastníků programu:

6 - 15 osob

Kolik týdnů/měsíců dopředu je min. potřeba na rezervaci programu:

1 měsíc