Podpora a IT komunita
Podpora a návody
Nabízí jednotkám, jejich vedení i celému členstvu organizace:
- Organizační podporu - pomoc s registrací, vysvětlení nejasných věcí z vnitřních předpisů (řádů, směrnic atd.), součinnost při organizačních postupech, pomoc při organizaci sněmů, nejasnosti ze státní legislativy, problematiku zakládání i rušení středisek, řešení ochrany osobních údajů apod.
Technickou podporu k on-line nástrojům a benefitům:
- skautIS (přihlášení do systému, odevzdání registrace, e-přihlášky do jednotek, táborové hlášenky, vzdělávací akce, kvalifikace, …)
- skautské Google služby (e-maily, disk apod.)
- webhosting LEBEDA (weby jednotek a akcí, použití vlastních domén, využití šablon Dobrého skautského webu)
- Administrativní podporu středisek při jejich žádosti o vlastní doplňkové předplatné Google Workspace for Nonprofit či software v techsoup
- Podporu dobrovolníků vytvářející a používající projekty napojené na skautIS nebo užitečné on-line či mobilní aplikace (Dobrý skautský web, h.skauting, vlastní skautské weby napojené na skautIS).
Úzce spolupracujeme s Infoodborem při konzultacích i zajišťování a podpoře nejrůznějších IT projektů.
Na webu napoveda.skaut.cz najdete nápovědu i podrobné návody k řešení nejrůznějších agend ve skautských on-line nástrojích. Web obsahuje rozsáhlého průvodce pro skautIS, skautské Google služby a LEBEDA hosting. Dále zde najdete návody k testovacímu skautISu, h.skautingu, Dobrému skautskému webu (DSW) a Skautskému rezervačnímu systému (SRS).
Pokud jste nenašli potřebné informace na Skautské křižovatce nebo na webu Nápovědy, můžete nás kontaktovat na e-mailu podpora@skaut.cz .
Pokusíme se vám poradit a vyřešit váš problém. Zpravidla odpovídáme do tří pracovních dní.
Chci se zapojit
V rámci skautského IT dobrovolničení se lze zapojit například do
- sdílení zkušeností a sledování skautské IT komunity,
- tvorby textů a návodů na webu nápovědy,
- natáčení a stříhání videí s návody,
- psaní tematických článků na Křižovatku a Zpravodajství
- podpory technicky méně zdatných uživatelů (WordPress weby, Google služeb)
- rozvoje a údržby vybraných skautských webů a aplikací (programování, grafika, kódování, testování),
- školení některého z IT témat v rámci Vzdělávání na klíč.
Napiš na podpora@skaut.cz - jaké jsou tvé zkušenosti a která oblast by tě lákala. Následně se ti ozve odpovědný člověk, který má dané téma na starosti, abyste se mohli dohodnout na podmínkách případné spolupráce.
Na platformě Slack je dostupný dobrovolnický prostor Skaut IT , který je otevřen ke sdílení zkušeností a komunitní podporu všem, které skautské IT zajímá.
Chceš-li se přidat, napiš nám na podpora@skaut.cz a my ti pošleme pozvánku (nebo si o přidání zažádej v administraci Slacku).
IT školení (Vzdělávání na klíč)
Aktuální nabídku školení a seminářů, na kterých se podílí IT tým, najdete na stránce Vzdělávání na klíč (sekce Infoodbor).
Pokud potřebujete přinést do středisek či na regionální akce jiná témata z oblasti IT, dejte nám vědět . Budeme rádi za vaše podněty.
Kyberbezpečnost
Základní pravidla kybernetické bezpečnosti by dnes měla být samozřejmostí, jako třeba osobní hygiena. Přesto se ukazuje, že ne každý je zná a dodržuje. Připravili jsme proto pro vás sedm základních pravidel , která by si měl osvojit opravdu každý.