( Aktuální )
Zveřejněno 15. 6. 2021
Herianová Dominika - Domča
KÚJ - asistentka Kanceláře ústředí
dominika.herianova@skaut.cz

Program

Programové oddělení spravuje veškeré výchovné nástroje a projekty napříč věkovými kategoriemi. Na starosti tedy má např. stezky, odborky, podporu rádců, celostátní akce z oblasti programu (závody, Elixír, Poradní skála, Obrok atd.) a mnohé další. 

Na realizaci i řízení jednotlivých věcí úzce spolupracuje s několika odbory  (Odbor vlčat a světlušekSkautskýRoverskýEkologickýOdbor duchovní výchovySkauti na ZemiSkauting pro všechny) nebo redakcemi dětských časopisů. Naším cílem je podporovat kvalitní výchovný program v oddílech z celostátní úrovně. Dejte nám vědět, máte-li námět, co pro vás můžeme udělat.

Kontaktovat nás můžete na adrese  program@skaut.cz .

Barbora Tichavová - Rozárka

Barbora Tichavová - Rozárka

zpravodajka pro program

barbora.tichavova@skaut.cz

Je zodpovědná za oblast programu, tj. vytváření a rozvoj programových nástrojů a jejich podporu na celostátní úrovni. Řídi a koordinuje řadu dílčích projektů, vede programový tým a spolupracuje s příslušnými odbory. Samostatnou oblastí je ochrana a bezpečí dětí, kterou realizuje zejména s pomocí dobrovolníků.

Skautuje ve středisku Zlatá Růže Jindřichův Hradec, které dříve vedla. V minulosti se věnovala oblasti skautského vzdělávání a podpory dospělých, podílela se na kurzech Gemini, Ejhle a další. Samota, toulky přírodou, řemesla, kolo, knihy, to jsou věci, u kterých odpočívá a nabírá energii pro práci i svou rodinu. 

Pavla Sýkorová - Gymi

Pavla Sýkorová - Gymi

koordinátorka programových projektů

program@skaut.cz

Gymi je hlavní programovou metodičkou, spolupracuje se Skautským odborem a Odborem vlčat a světlušek , stará se o dotažení odborek pro světlušky a vlčata (vlčků a světýlek), podporuje projekt revize skautských stezek a je připravená pomoci také v dalších programových oblastech, které se mohou vynořit.

Gymi pochází z koedukovaného skautského oddílu v pražských Stodůlkách, jehož vedení nedávno předala. Nyní ji můžete nejčastěji potkat na různých skautských vzdělávacích kurzech - ať už vůdcovských či čekatelských, kde se zabývá vším okolo dětí v oddílech, metodiky a programu.

Markéta Musilová - Blecha

Markéta Musilová - Blecha

koordinátorka programových projektů

marketa.musilova@skaut.cz

Blecha podporuje činnost týmů Svojsíkova závodu, Závodu vlčat a světlušek a tematických odborů (tj. Ekologického odboru, Skautingu pro všechny, Odboru duchovní výchovy a Skautů na Zemi). Dbá o propojení programové a vzdělávací agendy Junáka - českého skauta a o komunikaci výstupů programového oddělení.

Původem je ze skautského střediska Willi Líbeznice, ke kterému se příležitostně vrací. Momentálně se podílí na VLK Rovel+. Má ráda vřelé lidí, maková pole a rytmy swingu.

Ludmila Klíčová - Liduš

Ludmila Klíčová - Liduš

koordinátorka programových projektů

ludmila.dobrozemska@skaut.cz

Liduš je koordinátorkou revize stezek vlčat a světlušek a projektu Databáze aktivit, spolupracuje na projektu Skauting pro školy a s Roverským odborem.

Pochází z Boskovic, kde vede dívčí oddíl Minetaka, a je okresní výchovnou zpravodajkou. Podílí se na organizaci rádcovských, čekatelských i vůdcovských kurzů.

Tereza Hotová Kraitlová - Kapuc

Tereza Hotová Kraitlová - Kapuc

koordinátorka programových projektů

Eliška Omelková - Ywen

Eliška Omelková - Ywen

koordinátorka programových projektů

eliska.omelkova@skaut.cz

Ywen má na starosti koordinaci projektu revize Rádcovského zápisníku, podporu skautských stezek a odborek a taky skautskou Hru Družin .

Je z Brna, kde ve středisku A je to! vede dívčí oddíl Červánek. Mimo oddíl se podílí na skautském vzdělávání vůdců a vůdkyň na kurzech Gemini a Rovel+.

Martina Hanyková - Marťa

Martina Hanyková - Marťa

koordinátorka revize skautských stezek

martina.adamcova@skaut.cz

Marťa má na starosti podporu nových skautských stezek a odborek - ať už tvorbou různých podpůrných materiálů nebo představováním na vzdělávacích akcích. Dále spolupracuje na tvorbě výchovných kompetencí a na dalších programových projektech.

Pochází z Kostelce nad Orlicí, kde plynule prošla od členky přes výpomoc až po vůdkyni dívčího oddílu. Mimo oddíl prošla různé akce jako účastnice, servisačka i členka týmu. Nyní pomáhá u střediska v pražských Modřanech. Má ráda popíjení kávy a povídání nejen o skautingu. Nejlépe obojí najednou.

Jana Karaová - Kulda

Jana Karaová - Kulda

Spolupráce s týmy celostátních akcí

jana.karaova@skaut.cz

Kulda má na starosti spolupráci s týmy celostátních akcí.

Původem z 5. oddílu vodních skautek v Mladé Boleslavi, zástupkyně hlavního kapitána vodních skautů a členka týmu Kapitánské lesní školy vodních skautů. Ráda jezdí na vodu, na kole, na běžkách, chodí po horách, tancuje, běhá a hraje na kytaru a věnuje se rodinnému skautingu.

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.