Toto je pouze náhled.
Jan Chmelař
KÚJ – asistent organizačního zpravodaje
jan.chmelar@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Rychlý průvodce registrací oddílu

Průvodce vás bezpečně provede řešením registrace oddílu. V první části je základní shrnutí věcí souvisejících s registrační agendou oddílu, a pak již následuje konkrétní seznam věcí k vyřešení registrace. Dokument si můžete stáhnout či vytisknout, a pak už stačí jít krok za krokem a odškrtávat si splněné úkoly.

Důležité termíny

leden - nutné zpracovat a odevzdat registraci oddílu na středisko (přesný termín určí středisko)

1.1. - nejpozdější termín pro založení registračních kategorií pro použití ve středisku a oddílech

31.1. - nejzazší termín, kdy musí středisko (včetně všech svých oddílů) registraci odevzdat nadřízené jednotce

Průběžné řešení agendy

S osobními údaji členů v oddílu (v rámci evidence ve skautISu) doporučujeme pracovat průběžně během celého roku - aktualizovat údaje okamžitě po oznámení změny. Také připomínáme, že osoba se stává členem Junáka - českého skauta až ve chvílí jejího zapsání do seznamu členů jednotky ve skautISu (bez ohledu na čas převzetí papírové přihlášky či hrazení členského příspěvku). Obdobně doporučujeme vybírat členský příspěvek už v průběhu podzimu (či po částech třeba na pololetí) a nenechávat to až na leden při odevzdávání registrace, od nováčků může být užitečné členský příspěvek vybírat spolu s přihláškou.

Vnitřní předpisy

Termíny a další věci kolem registrace se řídí platnými vnitřními předpisy, zejména Směrnicí k registraci.

Checklist s úkoly k řešení oddílové registrace

Získat přihlášky od všech nováčků (mladších i dospělých členů)

Zapsat nováčky včetně kontaktů do skautISu (do seznamu členů)

Kontrola a aktualizace osobních údajů všech členek a členů oddílu

⬜ Aktualizujte údaje osob vč. adresy a kontaktů

• U mladších členů uveďte údaje rodičů, pak snadno budete moci využít kontrolu a aktualizaci údajů mladších členů přímo jejich zákonnými zástupci.
  • U činovníků nezapomeňte uvádět hlavní telefon a hlavní e-mail, stejně tak dosaženou skautskou kvalifikaci .

⬜ Doplňte či aktualizujte zdravotní údaje členů

• Tyto citlivé osobní údaje jsou bezpečně ukládány ve skautISu na záložce “Další údaje” osoby a přístupné jen vedení oddílu či akce. Výslovný souhlas s jejich zpracováním rodiče udělují již podpisem oficiální přihlášky (či potvrzením e-přihlášky).

⬜ Dle zájmu objednejte členskou kartu

• V takovém případě je nutné k osobám přidat aktuální portrétovou fotografii. Členské karty se platí v rámci členského příspěvku a mají platnost až 3 roky.
  • Chce-li nějaký člen studentskou verzi karty, je nutné uvést údaje o škole a každý rok nahrát platné potvrzení o studiu.

Kontrola a aktualizace údajů i činovníků oddílu

⬜ Aktualizujte oddílový kontaktní telefon a e-mail (nesmí být uzavřenou konferencí)

⬜ Zkontrolujte obsazení funkcí osob ve vedení oddílu

• Změnil se zástupce vedoucího oddílu? Máte nově oddílového rádce? Nejlepší je funkce aktualizovat v průběhu roku, ale registrace je okamžikem nutné kontroly.
  • Využijte registraci i ke kontrole oprávnění uživatelů ve skautISu (přidat či odebrat role osob v jednotce)

⬜ Aktualizuje informace o způsobu fungování oddílu (záložka “Další údaje”),

⬜ Nezapomeňte zadat užívání klubovny oddílem

⬜ Náborové údaje oddílu

• Můžete uvést termíny schůzek v klubovně, doplnit věkové kategorie nabíraných členek a členů.
  • Náborové údaje se následně zveřejnění na www.skaut.cz a v mapách od Google a Seznam.cz

⬜ Případně uveďte údaj o počtech znevýhodněných dětí v oddílech

Založení registrace oddílu a převzetí registračních kategorií

• Registrační kategorie a výši jejich členských příspěvků zakládá vždy středisko
  • Pokud má váš oddíl jiné členské příspěvky než jiné oddíly, musí to schválit středisková rada a založit vám na úrovni střediska příslušnou registrační kategorii.

Registrování každé osoby do příslušné registrační kategorie

Zkontrolovat správnost registrace a odstranění registračních vad

Odevzdat registraci oddílu svému středisku

• Nezapomeňte dodržet termín daný střediskem, oddíly i středisko musí mít ve skautISu registraci odevzdanou nejpozději do 31. ledna