Toto je pouze náhled.
Pavla Sýkorová (Gymi)
KÚJ – koordinátorka programových projektů
pavla.sykorova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Závod vlčat a světlušek (ZVaS)

Závod vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní se koná pravidelně každé dva roky (sudý kalendářní rok). Závod se koná ve třech kolech:

• základní kolo (do poloviny května),
  • následují krajská kola (nejpozději před poslední červnový víkend),
  • finální celostátní kolo v září daného roku, kde se sejdou nejúspěšnější hlídky z celé republiky.

Cíle závodu

• Prožití radostného setkání s ostatními vlčaty a světluškami (podpora sounáležitosti se skautským hnutím přesahující oddíl).
  • Zažití celodenní aktivity zasazené do symbolického rámce (podpora používání symbolického rámce v oddílech).
  • Vyzkoušet si schopnost poradit si v situacích potřebných pro život v dnešním světě (podpora používání stezky vlčat a světlušek v oddílech).

Disciplíny závodu vycházejí z oblastí “Co umím a znám”, "Příroda kolem nás”, "Svět okolo nás" z výchovného programu vlčat a světlušek a jsou následující: znalost první pomoc, znalost dopravních značek, manuální zručnost, fyzická zdatnost, logické myšlení, schopnost řešit problémové situace, schopnost vyhledávat informace, schopnost komunikovat, pobyt v přírodě, kuchařská dovednost, schopnost orientace, vztah k vlasti a skautingu a volná disciplína.

Vedoucí oddílů hlásí svoje šestky na závody prostřednictvím webu zavody.skaut.cz.

Materiály k závodům ke stažení:

Chceš mít pořádek v tom, jaké materiály ke ZVaSu jsou, využij Check-list .

Materiály k závodu najdeš také na sdíleném G disku (může se hodit zejména, pokud ti nevyhovuje nebo nemáš MS Office).