Toto je pouze náhled.
Pavla Sýkorová (Gymi)
KÚJ – koordinátorka programových projektů
pavla.sykorova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Stezky a cestičky vlčat, světlušek a žabiček

Stezka slouží k všestrannému rozvoji dětí a tvoří komplexní a ucelený systém, který má pomáhat při plánování a vedení oddílů i šestek. Skládá se z Nováčka a tří stupňů stezek pro každou kategorii.

Stezky a cestičky

Nováček pro vlčata, světlušky a žabičky vlčata představuje skauting pěkně od začátku a srozumitelně. Kromě informací v něm najdeme i celou řadu úkolů, na kterých si nováčci důležité věci sami vyzkouší.

Více o nováčcích

Stezky vlčat, světlušek a žabiček mají tři stupně.  Nováčka a příslušný stupeň stezky je možné plnit současně. Stupeň stezky by mělo vlče, světluška a žabička dostat zejména podle svého věku. K dispozici jsou ve třech verzích s odlišným příběhem ve formě komiksu – stezky vlčat s příběhem Mauglího, cestičky světlušek s příběhem Kouzelné lucerny a plavby s příběhem Čolka a Žabky určené pro vodácké oddíly vlčat a světlušek.

Stezka využívá symbolické rámce a provází světlušku, žabičku a vlče po celou dobu chození do oddílu.

• Světlušky mají Nováčka a tři stupně cestiček: Hvězdnou, Měsíční a Sluneční lucernu.
  • Vlčata mají Nováčka a tři stupně stezek: Mauglí mezi vlky, Mauglí v džungli a Mauglí v lidské vesnici.
  • Žabičky a vodní vlčata mají Nováčka Čolka a Žabky a tři stupně plaveb: Čolek a Žabka ve Středozemním moři, Čolek a Žabka plují přes Atlantik, Čolek a Žabka v Tichém oceánu.
Stezky vlčat – Kniha džunglí Stezky pro světlušky - Kouzelná lucerna Stezky pro vodní vlčata a žabičky – Plavby čolka a žabky