Zveřejněno 19. 10. 2022
Šárka Pavlásková
KÚJ – koordinátorka projektů zakládání nových oddílů
sarka.pavlaskova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Metodika k založení oddílu

V metodice najdete informace a materiály, které využijete k založení oddílu, ať už jste zkušení vedoucí či s vedením začínáte. Metodika obsahuje sedm kapitol. Šest z nich je napsáno pro vedoucí, kteří oddíl zakládají nebo to teprve plánují,  sedmá kapitola je věnována střediskovým radám.

Pozn.: V případě, že byste chtěli mít metodiku i v oflfine verzi, můžete si ji stáhnou pomocí tlačítka "Stáhnout" v pravé horní části stránky.

Metodika k založení oddílu

Oddíl je výchovná jednotka, ale jak a kde nám vznikají ty nové, se dočteš v této kapitole.

Kapitola 1 – Co je nový oddíl?

Mnoho důvodů co dá nový oddíl okolí a nám samotným, se dočteš v této kapitole.

Kapitola 2 – Proč zakládat oddíly

Ať už se jedná o pomoc s vedením či sháněním materiálu, na koho se můžete obrátit, se dočteš v této kapitole.

Kapitola 3 – Kdo nám může pomoci

Jak si vybavit klubovnu a získat vybavení na první výpravu či tábor, se dočteš v této kapitole.

Kapitola 4 – Vytvoření zázemí

Co vše musí vedoucí nového oddílu vědět a kde vše najít, se dočteš v této kapitole.

Kapitola 5 – Vedení nového oddílu

Jak správně vykročit s novým oddílem a co vše je potřeba do začátku rozmyslet, se dočteš v této kapitole.

Kapitola 6 – První kroky nového oddílu

Skautský oddíl je pouze výchovnou jednotkou, proto musí být vždy registrován v některém ze středisek, jak se má středisko postavit k novému oddílu, se dočteš v této kapitole.

Kapitola 7 – Jak to má středisko

Podívej se na seznam užitečných odkazů na materiály, které se objevují napříč celou metodikou a vyhledej si, co tě zajímá.

Rozcestník dalších zdrojů a materiálů