Zveřejněno 4. 9. 2024
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Filip Hlavinka (Mukóki)

Zkouška pro vedení klubu dospělých (ZVKD)

Zkouška je určena pro všechny, kteří se chtějí zaměřit na činnost oddílů sdružujících členy Kmene dospělých a kteří by rádi rozvíjeli skauting pro dospělé, a přitom nemusejí mít složenou vůdcovskou zkoušku.

K čemu je ZVKD potřeba

Zkouška pro vedení klubu dospělých poskytuje kvalifikaci k samostatnému vedení klubu dospělých.

Vstupní podmínky:

• Věk minimálně 18 let,
  • Souhlas vedoucího střediska, kde je uchazeč registrován,
  • Čestné prohlášení o bezúhonnosti.

Kde můžete ZVKD složit

ZVKD se skládá na kurzu vedení klubu dospělých (o jeho vypsání informuje Kmen dospělých prostřednictvím svých komunikačních kanálů a najdete ho i v Databázi vzdělávacích akcí ).

Pokud máte úspěšně splněnou čekatelskou nebo vůdcovskou zkoušku, stačí vám pro získání kvalifikace ZVKD účast na kurzu vedení klubu dospělých a samotnou zkoušku skládat nemusíte.

Všechny podmíny pro udělení ZVKD musí být splněny do 18 měsíců.