Zveřejněno 3. 10. 2023
Jana Harušťáková (Žíža)
KÚJ – koordinátorka integračních aktivit
jana.harustakova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Jana Harušťáková (Žíža)

Kde jinde získat finanční podporu?

Pokud byste rádi finančně podpořili holky a kluky ve vašem oddíle či středisku a nemůžete či nechcete žádat o dotace a příspěvky z programu Dostupný skauting, zde se můžete inspirovat.
  1. Uspořádejte oddílový či střediskový swap (z angličtiny – “výměna”) skautského vybavení. Přineste oblečení či jiné vybavení, které se vám nehodí nebo je malé a nabídněte bezplatně ostatním. Rodiny ve finanční tísni získají zdarma skautské vybavení, které by třeba zůstávalo u někoho doma ve skříni bez využití. Pokud swap spojíte s drobným občerstvením nebo dokonce s kulturním programem, může z toho být pěkná středisková akce.
  2. Nabídněte rodičům, že mohou v rámci registrace svého dítěte či placení jiných poplatků přispět určitou peněžní částkou navíc, kterou pak transparentně využijete na podporu dětí rodin v aktuální finanční tísni.
  3. Mnoho středisek již nyní nabízí finančně výhodnější poplatky za registraci nebo tábor pro druhé / třetí / další dítě z jedné rodiny, což rodiče jednoznačně kvitují.
  4. Fundraising. Finanční i materiální podporu na různé typy činnosti i své členy můžete získat od různých dárců, sympatizantů či obcí a nadací. Přehledné tipy, jak na fundraising, se dočtete v průvodci Jak začít s fundraisingem.
  5. Mnoho dalších tipů, jak žádat o podporu členů ve finanční tísni, nalezenete v dokumentu Způsoby, jak žádat o podporu.
  6. Lákají vás mezinárodní skautské výměny či projekty ale účast na nich je příliš nákladná? Pokračujte na stránku Jak získat finanční podporu? kde najdete tipy na získání podpory pro skauty a skautky z rodin s finančními obtížemi.

Máte zkušenosti s jinými typy finanční podpory svých členů a členek? Budeme rádi, když nám je napíšete a my je přidáme do našeho seznamu!

Kontakt: Jana Harušťáková – Žíža, jana.harustakova@skaut.cz.