Zveřejněno 5. 12. 2023
Petra Bašová (Fidla)
KÚJ – koordinátorka personalistických projektů
petra.basova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Jana Jirasová (Prcek)

Aleš Stuchlík

Co Vás přivedlo ke koučování?

Jmenuji se Aleš Stuchlík a přes dvacet let aktivně pracuji na poli neurověd, tedy věd o mozku. Zabývám se především učením a pamětí, tedy tím, jak si ukládáme poznatky a dovednosti a jak jsme schopni zlepšovat své znalosti a chování. V roce 2017 jsem byl jmenován profesorem na Karlově Univerzitě v Praze.

Koučování, mentoringu a lektorování jsem se začal věnovat proto, že jsem cítil touhu propojit občas poněkud suché akademické poznatky s běžným denním životem a najít praktické využití neurovědy pro lidský život. Ve své práci využívám moderní poznatky o lidském mozku a propojuji je s moderním motivačním přístupem a rovnocenným partnerstvím s klienty.

V čem může být spolupráce s Vámi jako s koučem přínosem?

Jako kouč:

• Vám mohu pomoci, abyste porozuměli sami sobě, aniž bych vám radil.
  • Vám mohu pomoci stanovit vaše priority a krátkodobé i dlouhodobé cíle.
  • Dosáhnout těchto cílů a vnitřní změny tím, že budu působit jako vaše zrcadlo.
  • Od vás budu chtít něco víc, než čeho byste dosáhli bez mé podpory.
  • U vás budu podporovat schopnost najít potřebná řešení, odhalit jejich silné a slabé stránky a vydat se na cestu za jejich dosažením.

Vzdělání

• Koučovací kompetence jsem si osvojil v akreditované škole Koučink Centrum a upevňuji je intenzivní praxí a dalším vzděláváním.

Kvalifikace v koučinku

• Koučink centrum - Akreditovaný kurz "Kouč"

Členství v profesních organizacích

• International Coach Federation