Zveřejněno 8. 6. 2021
Markéta Musilová (Blecha)
KÚJ – koordinátorka programových projektů
marketa.musilova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Roverský odbor

O odboru

Co je Roverský odbor (RO)?

• Roverský odbor je poradním a v některých případech akčním orgánem programového zpravodaje Junáka, který má takto pod sebou i odbory další, např. odbor vlčat a světlušek nebo skautský.
  • Pečujeme o roverský program a rozvíjíme jeho jednotlivé části. V neposlední řadě je komunikujeme dále do vašich domovských jednotek a kmenů.
  • Členové odboru mají zkušenosti s vedením roverských kmenů nebo pořádáním roverských akcí jak lokálních, tak celostátních. Někteří mají také zkušenosti s pozicí roverského zpravodaje.

Jaké jsou cíle Roverského odboru?

• Podpora roverských kmenů, skupin, jednotlivců a hledání nových forem roveringu.
  • Hledání myšlenkového rámce roveringu a supervize tvorby, údržby a revize Roverského programu.
  • Zadávání, realizace a supervize celostátních roverských projektů.
  • Komunikace tématu roveringu v ústředních orgánech i dalších organizačních jednotkách Junáka.
  • Snaha o šíření roverské metodiky do skautského vzdělávání.

Nabídka odboru

Neboj se a kontaktuj Roverský odbor, když ...

• ... máš dotaz týkající se vašeho kmene či roverského společenství.
  • ... chceš pomoci s propagací vaší roverské akce.
  • ... máš zájem o workshop pro rovery, rangers, nebo střediskové rady.
  • ... tě zajímá cokoliv dalšího o roveringu.

Jako Roverský odbor se staráme o programové nástroje věnované roverům a rangers. Snažíme se je průběžně doplňovat tak, aby byly co nejpraktičtější pro samotnou roverskou činnost.

Aktuální nabídku programových nástrojů najdeš na Rovernetu nebo v oblasti Roveři a Rangers.

Nabízíme taky programy na klíč. Jedná se o nabídku programů, které po vzájemné domluvě můžeme uskutečnit ve vaší jednotce. Pokud byste měli o program věnovaný roverským tématům, určitě se nás nebojte kontaktovat.

Kdo je členem/ členkou odboru

Důležité odkazy

• Rovernet : internetový roverský rozcestník, na kterém najdeš všechny informace a materiály věnované roveringu
  • Roverská Wiki : Roverská wiki shromažďuje informace ze světa roveringu. Najdeš tam inspiraci na program, roverskou metodiku, RS publikace nebo třeba historii RS. Důležité je, že i ty se můžeš podílet na jejím rozšíření.
  • facebooková stránka Rovernet : zpravodajská stránka, kde se dozvíš co nového se děje kolem roveringu