( Aktuální )
Zveřejněno 9. 6. 2021
Markéta Musilová – Blecha
KÚJ – koordinátorka programových projektů
marketa.musilova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová - Rozárka

Časopis Roverský kmen

Odráží rozmanitost roverské výchovné kategorie. Přináší skautská i lifestylová témata. Snaží se být hlasem dospívající skautské generace i místem vzájemné inspirace a podpory.

Všem roverům a rangers chodí poštou domů (pokud se nerozhodnou jinak). Vychází v říjnu, prosinci, únoru, dubnu a červnu. Všechny články lze najít na webu Roverského kmene . Při hledání článků na určité téma (např. první pomoc, skautská historie, vaření) je nejlepší využít stránku casopisy.skaut.cz, kde lze pomocí tagů vyhledávat ve všech časopisech a časopisy si pak v PDFkách stáhnout.

Jaké jsou obecné cíle časopisu?

  • Podpora všestranného rozvoje roverů a rangers
  • Podpora aktivní činnosti
  • Ukázka promítání skautských hodnot do každodenního života
  • Podpora používání výchovných nástrojů
  • Přínos konkrétních námětů na roverskou činnost
  • Podpora rozvoje obecných metodických dovedností rozšiřující kompetence čekatelské zkoušky

Roverský kmen může být pro vedoucí zajímavou sondou do života roverů – víte-li, co vaši roveři a rangers časopis čtou, můžete je překvapit přípravou výzvy na míru nebo diskuzí o tématech, která časopis otevřel. Stejně tak lze využít čekatelskou metodiku k vzdělávacím okénkům na střediskových či oddílových radách.

Více o časopisech v časopise Skauting z října 2016 .

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.