( Aktuální )
Zveřejněno 28. 5. 2024
Markéta Musilová (Blecha)
KÚJ – koordinátorka programových projektů
marketa.musilova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Časopis Roverský kmen

Odráží rozmanitost roverské výchovné kategorie. Přináší skautská i lifestylová témata. Snaží se být hlasem dospívající skautské generace i místem vzájemné inspirace a podpory.

Všem roverům a rangers chodí poštou domů (pokud se nerozhodnou jinak). Vychází v říjnu, prosinci, únoru, dubnu a červnu. Všechny články lze najít na webu Roverského kmene . Při hledání článků na určité téma (např. první pomoc, skautská historie, vaření) je nejlepší využít stránku casopisy.skaut.cz, kde lze pomocí tagů vyhledávat ve všech časopisech a časopisy si pak v PDFkách stáhnout.

Jaké jsou obecné cíle časopisu?

  • Podpora všestranného rozvoje roverů a rangers
  • Podpora aktivní činnosti
  • Ukázka promítání skautských hodnot do každodenního života
  • Podpora používání výchovných nástrojů
  • Přínos konkrétních námětů na roverskou činnost
  • Podpora rozvoje obecných metodických dovedností rozšiřující kompetence čekatelské zkoušky

Roverský kmen může být pro vedoucí zajímavou sondou do života roverů – víte-li, co vaši roveři a rangers časopis čtou, můžete je překvapit přípravou výzvy na míru nebo diskuzí o tématech, která časopis otevřel. Stejně tak lze využít čekatelskou metodiku k vzdělávacím okénkům na střediskových či oddílových radách.

Více o časopisech v časopise Skauting z října 2016 .

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám Křižovatku vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. Doporučujeme vyplnit kontakt, obzvláště, pokud očekáváš reakci. Budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.