Zveřejněno 22. 1. 2024

Roverský kompas - testování

Roverský kompas je interaktivní nástroj, který provede začínající rovery a rangers tím, co je rovering. Seznámí je se s roverským programem a jeho cíli.

Nástroj se dělí na deset kapitol, které odpovídají na otázky “Kdo je rover*rangers?” a “Co je rovering?”. Společným pojítkem celého kompasu je pak to, že rovering je skauting, společenství, příležitost a služba. Roverský kompas pomůže seznámit se s roveringem a najít směr roverské cesty.

Co v Roverském kompasu najdeš za kapitoly?

Rover*rangers (je):

• skaut*ka
  • má průvodce*průvodkyni
  • součástí roverského společenství
  • plní projekty a výzvy
  • otevřený*á novým možnostem a výzvám
  • aktivně hledá svoji cestu
  • hledá oporu v nejvyšší Pravdě a Lásce
  • přijímá heslo Sloužím
  • vzorem a inspirací svému okolí
  • přebírá odpovědnost za svůj rozvoj

Jednotlivé kapitoly obsahují interaktivní a reflektivní prvky. V každé je jeden úkol ke splnění. Plnění úkolů a procházení kapitolami si lze značit do mapy. Je na každém uživateli, jestli bude Roverský kompas procházet v pořadí kapitol, nebo na přeskáčku podle svého zájmu. Na začátku však narazí na rituál, který by určitě nikdo neměl minout.

V každé kapitole na rovera*rangers čeká QR kód, který obsahuje inspiraci a tipy vázané k roveringu. Součástí poslední kapitoly je plánování si své další roverské cesty a toho, co rovera*​rangers čeká po Roverském kompasu. K tomu může využít “Moji roverskou cestu”, která roverovi*rangers pomůže naplánovat si osobní cíle roveringu.

Prolistuj si Roverský kompas!