Platné 1. 11. 2018 – Neomezeno, Účinné od 1. 11. 2018

Brožura: Benefity, nástroje, podpora

Junák – český skaut nabízí svým členkám a členům působícím nejen u oddílů a středisek celou skupinu nejrůznějších benefitů a podpůrných nástrojů. K mnoha nástrojům, benefitům a související podpoře se podařilo získat přístup díky velikosti a významu naší organizace, některé se hodí pro činnost a spolupráci v oddíle, jiné využijete i pro osobní potřebu.

Mezi klíčové nástroje a benefity, které můžete využívat a s jejichž pomocí si můžete významně ulehčovat administrativu, práci s lidmi i spolupráci v jednotkách, například patří:

• STS (Skautská telefonní síť) + Skautská energie (elektřina a plyn)
  • skautský e‑mail & Google služby + skautIS (informační systém)
  • hodnocení kvality, uvítací balíčky, metodiky
  • vzdělávací akce, semináře a kalendáře (celostátních akcí a pro vedení střediska)
  • skautský grafický manuál, generátor loga a Canva pro tvorbu grafiky
  • hosting Lebeda pro skautské weby + Dobrý skautský web (šablony + pluginy pro WordPress)
  • hospodaření pro oddíly (h.skauting.cz) a účetnictví ESO pro střediska (eso.skeleton.cz)
  • software v programu TechSoup a mnohé další...

Tato brožurka přináší podrobnější přehled benefitů, nástrojů i související podpory, včetně základních informací o jejich možném využití a některých jejich klíčových vlastnostech.

Verze brožury: PDF aktualizováno v listopadu 2018