Platné 19. 11. 2021 – Neomezeno, Účinné od 1. 1. 2022
Ondřej Peřina (Jerry)
VRJ – zpravodaj pro ICT a organizaci
ondrej.perina@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Disciplinární řád

Disciplinární řád stanovuje pravidla pro zjištění disciplinárních provinění, jejich projednání a ukládání trestů za ně. Disciplinární řízení lze podle tohoto řádu vést proti členu Junáka - českého skauta, zejména dospělému; lze jej vést i proti nečlenu, má-li to význam s ohledem na účel tohoto řádu.

Účelem tohoto řádu je a) prosazovat spravedlnost ve vztazích mezi Junákem - českým skautem a jeho členy, chránit jeho vnitřní řád a přispívat k dobrému působení Junáka - českého skauta, b) vymezit se vůči porušování hodnot, na nichž je skauting jako výchovné hnutí založen, c) chránit svěřené děti a mládež, jakož i majetek Junáka - českého skauta.