Platné 19. 11. 2021 – Neomezeno, Účinné od 1. 1. 2022

Řád Rozhodčí a smírčí rady

Účelem tohoto řádu je v návaznosti na Stanovy upravit organizaci Rozhodčí a smírčí rady (RSRJ) a řízení před ní. RSRJ projednává a rozhoduje jako rozhodčí komise spolku veškeré spory, které zákon svěřuje nebo dovoluje svěřit rozhodčí komisi spolku. RSRJ projednává a rozhoduje i další případy, ve kterých je jí působnost (pravomoc) rozhodovat svěřena Stanovami nebo řádem, zejména pak a) spory mezi orgány Junáka - českého skauta a jinými útvary podle vnitřního práva, které nemají právní osobnost, b) návrhy na zrušení vadného řídícího aktu a c) výklad Stanov či usnesení Valného sněmu.