Platné 28. 5. 2024 – Neomezeno, Účinné od 1. 6. 2024

Směrnice k táborům

Směrnice upravuje pořádání táborů jednotkami Junáka – českého skauta. Obsahuje zejména přehled základních podmínek, které je nutné pro pořádání tábora splnit (většinou vycházejí z podmínek příslušných zákonů a vyhlášek); postup schvalování táborů střediskovou radou; náležitosti komunikace mezi střediskem, (okresem,) krajem a ústředím; metodická doporučení (ta jsou uvedena pro odlišení kurzívou).

Novinky (květen 2024)

Tato novela přináší různé technické opravy a dílčí vylepšení, která upřesňují věci k pořádání táborů a reflektují změnu legislativy i lepší vyjasnění pojmů z posledních let:

• zrušeny potravinářské průkazy, které státní legislativa zrušila v roce 2023
  • aktualizace odkazů na další předpisy a související povinnosti
  • jednoznačně odlišeny pojmy "dítě do 15 let" (ve smyslu státní legislativy) a "mladší člen" (osoby do 18 let dle vnitřních předpisů)
  • přímo uvedena možnost používat elektronické táborové přihlášky
  • upraveny informace k refundaci volna na tábor pro vedoucí
  • informace k pořizování a směnám tábořišť, informace k memorandu s Lesy ČR
  • doplněny další užitečné odkazy k táborům a různé metodické zdroje informací
  • všechny potřebné vzory a informace již nejsou přílohou směrnice, ale dají se najít přímo v táborové sekci na Křižovatce - www.skaut.cz/​tabory