Zveřejněno 13. 11. 2023
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Filip Hlavinka (Mukóki)

Zkouška pro vedení klubu dospělých (ZVKD)

Zkouška pro všechny, kteří se chtějí zaměřit na činnost oddílů sdružujících členy Kmene dospělých a kteří by rádi rozvíjeli skauting pro dospělé a přitom nemají složenou vůdcovskou zkoušku.

K čemu je ZVKD potřeba

Zkouška pro vedení klubu dospělých dává oprávnění k samostatnému vedení klubu dospělých.

Vstupní podmínky pro ZVKD

• Věk alespoň 18 let,
  • Souhlas vedoucího střediska, kde je uchazeč registrován,
  • Čestné prohlášení o bezúhonnosti (čistý trestní rejstřík).

Kde mohu ZVKD složit

Plní se na kurzu zkoušky vedení klubu dospělých (o jejím vypsání informuje KD prostřednictvím svých kanálů). Pokud máš úspěšně splněnou čekatelskou nebo vůdcovskou zkoušku, stačí ti pro získání kvalifikace ZVKD  účast na kurzu a samotnou zkoušku skládat nemusíš .