( Aktuální )
Zveřejněno 27. 3. 2023
Jana Harušťáková (Žíža)
KÚJ – koordinátorka integračních aktivit
jana.harustakova@skaut.cz

Obecné informace k programu Dostupný skauting

Energetická krize, rostoucí inflace, doznívající dopady covidové doby. To všechno jsou příčiny, které u stále většího procenta českých rodin způsobují ekonomické potíže. Víme, že jedna z prvních věcí, na které je možné sáhnout při nutnosti úspor, jsou volnočasové aktivity. Chceme přispět k tomu, aby pro ně skauting byl nadále dostupný, proto jsme vytvořili program Dostupný skauting a nabízíme střediskům a rodinám finanční podporu holek a kluků na skautování.

27.3.2023 - Informace pro jednotky, které požádaly o finanční podporu v prvním kole dotační výzvy Dostupný skauting: Stejně jako jiné neziskové organizace, stále čekáme na finální potvrzení finančního grantu od MŠMT. Proto jsme dosud nemohli schvalovat podané žádosti, kterých přišlo velké množství. Předpokláme, že v nejbližších dnes již dostaneme vyjádření. Děkujeme za trpělivost.

Mezitím připravujeme možnost podpory holek a kluků pro účast na letním skautském táboře. Předpokládaný start - jaro 2023.

1. Program finanční podpory Dostupný skauting (dotace)

Organizační jednotky mohou skrze skautIS požádat o dotaci na každého člena/členku a pomoci jim tak zafinancovat některé náklady se skautingem spojené. Veškeré informace se dozvíte zde . První kolo příjmu žádostí skončilo 15.2.2023.

2. Projekt Darujeme kroužky dětem (Česká rada dětí a mládeže)

Voucherový systém podpory volnočasových aktivit spravovaný Českou radou dětí a mládeže (ČRDM). Jedná se o další možný zdroj financování skautských aktivit. Více informací se dozvíte zde .

Připravujeme: Metodické podklady a doporučení, jak pracovat s tématem ekonomicko-sociálního znevýhodnění a inkluze v oddílech.


Články vydané k tématu na Zpravodajství:

26. 1. 2023 - Není na co čekat: zažádejte o podporu v rámci Dostupného skautingu

18. 1. 2023 - Čtyři stovky dárců podpořily Dostupný skauting. Teď je to na nás!

21. 12. 2022 - Dostupný skauting: Informace o novém dotačním titulu na podporu skautování holek a kluků z rodin v tíživé ekonomické situaci

23. 11. 2022  - Dostupný skauting: Připravujeme program finanční podpory skautských holek a kluků z rodin v nepříznivé ekonomické situaci

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.