Zveřejněno 16. 5. 2023
Jan Chmelař
KÚJ – asistent organizačního zpravodaje
jan.chmelar@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Skautský kroj

Každý člen organizace Junák – český skaut má právo nosit skautský kroj odpovídající jeho postavení v organizaci. Jak tedy konkrétně kroj vypadá a co vše na něm členové mohou mít?

Pravidla pro nošení skautského kroje jsou uvedena v Krojovém řádu a jeho přílohách.

Podoba skautského kroje

Na obrázcích si můžete prohlédnout nákres skautského kroje (kliknutím zobrazíte větší velikost) - skautských šátků a krojové košile se správným rozmístěním jednotlivých nášivek, odznaků i funkčních štítků. Jednotlivé varianty kroje pro světlušky, žabičky, vlčata, skautky a skauty si také můžete stáhnout v plné tiskové kvalitě.

Ukázky skautského kroje graficky zpracoval Martin Kolařík – Smurf. Děkujeme.

Kde skautský kroj pořídit?

Krojové košile, skautské šátky i všechny krojové doplňky lze koupit na JUNshop.cz, případně zánovní kusy můžete zkusit pořídit ve skautské Facebook skupině Bazar skautského vybavení.