Hlavní akcí pro tuto věkovou kategorii je Závod vlčat a světlušek. Koná se jednou za dva roky (sudý kalendářní rok) a je příležitostí k setkání, užití si celodenního symbolického rámce a vyzkoušet si různé dovednosti a schopnosti.
Více o Závodu vlčat a světlušek
Umělecká šestka - celostátní víkendovou akci zaměřená na podporu rozvoje dětského uměleckého cítění a vyjádření. Koná se pravidelně každé dva roky (lichý kalendářní rok). Šestky mohou soutěžit ve Výtvarné šestce, Zpívající šestce nebo Divadelní šestce. Kromě soutěže se šestky na akci účastní různých doprovodných programů.
Nepravidelně se konají další akce, jako např. Olympiáda.
Další celostátní akce nejen pro světlušky, žabičky a vlčata:
Navigamus
- celostátní setkání vodních skautů, které se koná každé tři roky, a to již od roku 1994. Název akce „Navigamus“ pochází z latiny a v překladu znamená „my plujeme“. Námětem je vždy významná historická námořní událost, kterou mohou účastníci zažít díky týmovým hrám, outdoorovým aktivitám a závodům.
Napříč Prahou - přes tři jezy
- tradiční pražský vodácký závod s historií sahající až do roku 1939. Závodí jak skautské, tak neskautské posádky od vlčat a žabiček po dospělé, po závodu následuje volné splutí otevřené široké veřejnosti. Trať závodu je atraktivní, vede historickým centrem Prahy a je ojedinělou příležitostí ke splutí pražských jezů (Šítkovský, Staroměstský a Helmovský), které se otevírají právě jednou ročně u příležitosti tohoto závodu.
Skare
- skautské mistrovství republiky v jachtingu. Vedle závodění jde o přátelské setkání, sdílení zkušeností a setkání vodních skautů od vlčat a žabiček po staré mořské vlky.
Ivančena
- stovky skautů a skautek všech generací si během dubnové soboty po svátku sv. Jiří, patrona skautingu, společným výstupem na horu Ivančenu a položením přinesených kamenů na mohylu připomenou památku ostravských skautů, kteří na samém konci 2. sv. války položili životy za svobodu naší země.