Zveřejněno 3. 10. 2023
Barbora Tichavová (Rozárka)
VRJ – místostarostka a zpravodajka pro program
barbora.tichavova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Věkové kategorie

Skautům na věku nezáleží, skauting je tu pro všechny a napořád! I to je na skautingu tak skvělé. Pojď si ho prožít teď a tady. Určitě najdeš, co právě hledáš.

Benjamínci

Nejmladší věková skupina pro děti ve věku 5-7 let. Svět plný her, objevování a získávání prvních dovedností.

Vlčata, světlušky/žabičky

Děti ve věku 8-10 let, tedy přibližně žáci na prvním stupni základní školy. Věk, kterému vládne fantazie a nadšení pro každou zábavu.

Skauti a skautky

Žáci druhého stupně základní školy ve věku 11-14 let, kteří touží po nových zážitcích a partě správných kamarádů.

Roveři a rangers

Dospívající mládež ve věku 15-24 let hledající vlastní cestu životem. Svůj program si většinou připravují sami.

Oldskauti a rodinní skauti

Oldskauti jsou dospělí členové Junáka nad 25 let, tzv. dospělý kmen (většinou vedoucí oddílů a další činovníci a dobrovolníci). Dokáží ostatní strhnout tak, aby je následovali a rozvíjeli skauting.

Rodinní skauti jsou dospělí členové s vlastními malými dětmi, kteří společně pořádají různé akce či tábory.