NEPLATNÉ | Koronavirová pravidla pro běžnou skautskou činnost

POZOR: Toto je stará, neaktuální verze
[Poslední aktualizace: 11. března 2022]

Hlavní změny od 14. března

• Zmenšuje se výčet míst, kde je povinnost nosit ochranu dýchacích cest.
  • Hromadných akcí se může účastnit neomezený počet lidí (platí již od 1. března).

Ochrana dýchacích cest

• povinnost ochrany dýchacích cest zůstává pouze ve zdravotnických a sociálních zařízeních a ve veřejné dopravě
  • výjimka z povinnosti ochrany dýchacích cest se ve všech situacích vztahuje na děti před zahájením povinné školní docházky
  • výjimka z povinnosti ochrany dýchacích cest se vztahuje na osoby během konzumace potravy

Doporučení Výkonné rady

Končí naprostá většina omezení, z povinností na nás dopadá už jen ochrana dýchacích cest v hromadné dopravě. Nadále jsou lidé vystaveni riziku nákazy, ale průběh u očkovaných a mladších bývá často bez větších komplikací. Pořád je na místě větší opatrnost vůči výskytu příznaků, pořád dává smysl trávit víc času venku než uvnitř.

Stále platí doporučení Výkonné rady, pokud se můžete nechat očkovat, nechte se očkovat.

Děkujeme všem dobrovolníkům, vedoucím i vzdělavatelům za skautskou službu v epidemicky náročných dobách. Nebylo to vůbec snadné, obstáli jsme jako společenství výborně, a snad je to do velké míry za námi. Hodně sil!

Petr Vaněk – Permi | koronavirus@skaut.cz
místostarosta a koordinátor koronavirových aktivit