Řád pro vzdělávání činovnic a činovníků Junáka

POZOR: Toto je stará, neaktuální verze
Tento řád (ŘVČČJ) zakotvuje organizaci vzdělávacích akcí a kvalifikačních stupňů, které představují určité milníky na činovnické cestě. Je jedním z nástrojů k dovršení skautské výchovy a vzdělání u dospívajících i dospělých.

Výchova a vzdělávání činovnic a činovníků patří ke stěžejním úkolům nás všech. Je to nejenom otázka rozhodující pro budoucí vývoj hnutí, pro které je příprava vychovatelů základním předpokladem; je to i závazek organizace vůči každému jednomu členu, který na sebe přijal břímě činovnické služby.

Součástí ŘVČČJ jsou i přílohy zakotvující:

• Příloha A - Obsah některých činovnických zkoušek
  • Příloha B - Osnova zdravotnického kurzu pro činovníky Junáka