Zveřejněno 1. 6. 2021
Jan Chmelař
KÚJ – asistent organizačního zpravodaje
jan.chmelar@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Volby ústředních orgánů

Ústřední orgány jsou voleny na řádném Valném sněmu, který se koná zpravidla jednou za tři roky.

Z důvodu pandemie nemoci covidu-19 byl původně plánovaný řádný Valný sněmu v roce 2020 nakonec zrušen. Na základě přijatého přechodného dodatku Stanov však v říjnu 2020 proběhla online volba všech ústředních orgánů - bylo zvoleno nové NáčelnictvoÚstřední revizní komise a Rozhodčí a smírčí rada - výsledky naleznete v části ke zrušenému Valnému sněmu 2020 (zvolené osoby, náhradníci i získané počty hlasů).

Další volby ústředních orgánů se tak budou konat až v rámci dalšího řádného Valného sněmu počátkem roku 2024. Na mimořádném Valném sněmu v červnu 2022 žádné volby ústředních orgánů probíhat nebudou.