( Aktuální )
Zveřejněno 12. 4. 2023
Jana Hrnčířová
KÚJ – asistentka kanceláře
jana.hrncirova@skaut.cz
Ondřej Peřina (Jerry)
VRJ – zpravodaj pro ICT a organizaci
ondrej.perina@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Valný sněm 2024

XVII. valný sněm Junáka - českého skauta proběhne o víkendu 15. až 17. března 2024 v Olomouci.

Základní informace o svolání Valného sněmu 2024 a k pořádání sněmů OJ lze nalézt v článku ve Zpravodajství .

Předpisy k Valnému sněmu a sněmům jednotek

Konání a jednání Valného sněmu a také související volby ústředních orgánů se konají dle pravidel daných Řádem Valného sněmu. Informace a pravidla ke konání VSJ 2024 a také sněmů organizačních jednotek, které mu v roce 2023 a 2024 předcházejí, jsou uvedeny v příslušné směrnici ke sněmům a obecná pravidla k pořádání sněmů pak v Organizačním řádu.

Předsněmová diskuze

V období sněmů organizačních jednotek (přibližně od června 2023 do ledna 2024) probíhajících před VSJ 2024 se tradičně koná i předsněmová diskuze. S ohledem na přípravu budoucí Strategie 2030 a snahu získat co nejvíce podnětů z celé organizace by se i součástí sněmů OJ měly stát tzv. strategické besedy (obsahují 11 diskuzních témat). Žádná další témata ani jiné formy předsněmové diskuze nebudeme před nejbližším Valným sněmem z ústředí připravovat. Rádi bychom se koncentrovali především na Strategii 2030. 

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.