( Aktuální )
Zveřejněno 9. 6. 2021

Nástroje podpory činovníků

Skauting je práce dobrovolnická, stojí hodně úsilí a času. Proto neváhej využívat různé možnosti, jak si práci usnadnit či získat na oplátku něco i pro sebe.

Akce pro rozvoj jednotlivců i týmu

Občas je potřeba dobít si baterky. Zážitková setkání jsou k tomu výbornou volbou. Obohatíš se zajímavými nápady, získáš inspiraci a nové přátele naladěné na stejnou vlnu.

HelpDesk
Setkání pro výchovné zpravodaje (SeVýz)
Elixír
Žirafa
  • Kurz pro stávající rádce/​rádkyně, kteří hledají motivaci k dalšímu vedení družiny a inspiraci k vedení schůzek. Kurzy probíhají na regionální úrovni (na úrovni kraje a jeho okolí). Přehled aktuálně připravovaných kurzů najdeš v Databázi akcí popř. na mapě Žiraf .

Odborná supervize

Když zažíváš problematické situace při práci s dětmi, můžeš to probrat s odborníkem – supervizorem. Podpora je určena primárně pro vedoucí oddílů/středisek. Více informací o skupinové supervizi najdeš na webu odboru Skauting pro všechny .

CV - pochlub se skautingem v profesním životopise

Skauting má dobré jméno po celém světě. Hodnoty, které vyznáváme, jsou ceněné i v profesní sféře. Vždyť také být třeba skautským vedoucím znamená mimojiné být výkonným manažerem. Pochlub se skautskými zkušenostmi, znalostmi a dovednostmi ve svém profesním životopise. Odlišují tě od ostatních kandidátů a mohou ti otevřít cestu k vysněnému povolání. Inspiruj se, jak skauting zmínit v CV a co si připravit k následnému přijímacímu pohovor.

Možnosti jak někomu poděkovat a vyjádřit úctu

Pokud máš okolo sebe báječné lidi, kterým chceš za něco poděkovat, můžeš vymyslet osobní a neformální způsob, který daného člověka potěší (knížka, dort ...), nebo využít oficiálnější cestu:

Junák nabízí širokou podporu svým členům

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.