( Aktuální )
Zveřejněno 1. 4. 2022
Michal Peroutka – Pérák
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Filip Hlavinka – Mukoki

Obecný postup pro pořádání vzdělávací akce

Uspořádání vzdělávací akce představuje komplexní úkol pro celý tým. Od počátečních úvah o založení kurzu a od sestavování týmu, přes plánování, tvorbu scénáře a obsahu kurzu, podání projektu ke schválení, po samotnou interakci s účastníky kurzu a jeho následné vyhodnocení se závěrečnou zprávou.

Zde najdete obecný postup pořádání vzdělávací akce (samozřejmě některé kroky probíhají současně). Specifika jednotlivých typů vzdělávacích akcí najdete pod samostatným odkazem.

Detailněji se můžete s pořádáním vzdělávací akce seznámit v metodice Připravujeme skautský kurz .

Obecný postup krok za krokem

Pokud byste potřebovali načerpat nějaké zkušenosti, zkuste se domluvit na stáži. Třeba jen krátká návštěva na zavedeném kurzu, nebo konzultace se zkušeným týmem může pomoci. Pokud byste potřebovali stáž zprostředkovat, obraťte se s předstihem na koordinátorku vzdělávacích týmů Terezu Kasalovou – Chrousta (tereza.kasalova@skaut.cz ).

Vyjděte ze svých možností a vzdělávacích potřeb Junáka  - českého skauta (viz kapacity vzdělávání).

Podrobné podmínky k pořádání vzdělávacích akcí stanovuje Řád pro vzdělávání

Důležitá upřesnění pak zahrnuje Směrnice ke vzdělávacím akcím , která se pro každý rok aktualizuje (mj. proto, že stanovuje aktuální výši dotací). 

Podle typu vzdělávací akce pak mohou být relevantní také další směrnice.

...

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.